Przemyśl jest PRZE!-dsiębiorczy - uczniowie prowadzą wirtualne firmy

logotypy projektu Razem Zmieniamy Przemyśl

Dzięki wsparciu funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz środków budżetu państwa, nasze miasto prężnie rozwija projekt "Razem Zmieniamy Przemyśl". Jednym z jego ważnych elementów jest trzecia edycja przedsięwzięcia "Przemyśl jest PRZE!-dsiębiorczy", które cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów z siedmiu przemyskich szkół ponadpodstawowych.

 

W trakcie zajęć, uczniowie biorą udział w fascynującej symulacji biznesowej, korzystając z nowoczesnego oprogramowania. Dzięki niemu, wirtualne firmy odzwierciedlają realne warunki rynkowe, co nie tylko stanowi świetną zabawę i rywalizację, ale przede wszystkim jest nieocenionym doświadczeniem edukacyjnym.

Trenerzy i nauczyciele przygotowani specjalnie do tego przedsięwzięcia pełnią rolę przewodników uczących młodzież nie tylko jak skutecznie prowadzić wirtualny biznes, ale również udzielają cennych wskazówek dotyczących przedsiębiorczości. Działania te wspierają rozwój umiejętności planowania, zarządzania firmą oraz projektami.

Branżowe Symulacje Biznesowe oferują uczestnikom możliwość podejmowania realnych decyzji biznesowych, takich jak tworzenie stanowisk pracy, zatrudnianie pracowników, ustalanie wynagrodzeń czy inwestowanie w reklamę. To praktyczne doświadczenie, które rozwija umiejętności niezbędne do funkcjonowania w świecie biznesu.

Projekt "Przemyśl jest PRZE!-dsiębiorczy" to nie tylko świetna zabawa, ale również inwestycja w przyszłość młodych pokoleń. Realizowany w ramach projektu "Razem Zmieniamy Przemyśl", współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu państwa, stanowi istotny krok w kierunku rozwoju lokalnego.

Dzięki temu przedsięwzięciu, młodzież zdobywa praktyczne umiejętności, które przydadzą się im nie tylko w szkole, ale także w przyszłej karierze zawodowej. Projekt "Razem Zmieniamy Przemyśl" kontynuuje swoją misję wsparcia rozwoju lokalnego, integrując społeczność i kształtując przedsiębiorczy duch przemyskiego regionu.

 

Opublikował(a): Rafał Porada Data publikacji: 14-11-2023 07:19 Modyfikował(a): Rafał Porada Data modyfikacji: 14-11-2023 07:34