Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl - raport z placu budowy

18 września br. odbyła się rada budowy na terenie powstającego Centrum Dowodzenia - Twierdza Przemyśl, inwestycji która jest realizowana w ramach Programu Rozwój Lokalny. Umowę z wykonawcą robót budowlanych, firmą TEXOM Sp. z o.o. - podpisaliśmy w marcu br. i od tego czasu w tym miejscu trwają intensywne prace. Między innymi przez te miesiące wykonano szereg robót dodatkowych, ale wszystko wskazuje na to, że wszelkie nieprzewidziane prace udało się już wykonać, a prawdopodobnie za kilka tygodni budynek zostanie zamknięty. 

Loga programu, herb miasta i nazwa programu: Razem Zmieniamy Przemyśl finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 - 2021 w ramach Programu Rozwój Lokalny

Centrum Dowodzenia - Twierdza Przemyśl od zewnątrz

Prezydent Wojciech Bakun przekazał, że wykonawcy udało się wykonać dodatkowe izolacje oraz odwodnienie terenu. Kontynuowane są  prace przy parkingu, który znajdzie się przy budynku i utwardzeniu terenu wokół, a także prace na dachu i obróbkach jego elementów. Zamontowany został już szyb windy, a prace przy instalacjach wewnątrz są na końcowym etapie. Przypomnijmy, że Centrum Dowodzenia - Twierdza Przemyśl, zarówno  budynek, jak i otaczający go teren są realizowane z uwzględnieniem standardów dostępności; architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno – komunikacyjnej. Także miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przed budynkiem będą wykonane zgodnie z obwiązującymi przepisami. 

Centrum Dowodzenia - Twierdza Przemyśl od wewnątrz z widokiem na stok narciarski

Centrum Dowodzenia powstanie w tzw. pawilonie na stoku narciarskim i będzie oferować usługi pragnącym zwiedzić Twierdzę Przemyśl, a także zapoznać się z jej historią, przybliżając okres wielkiej wojny. Przedsięwzięcie ma na celu wykorzystanie potencjału turystycznego miasta jakim jest Twierdza Przemyśl. Kompleksowa koncepcja zagospodarowania Wzgórza „Zniesienie” wpłynie na rozwój przemysłu turystycznego. Stanie się ono nowatorskim rozwiązaniem muzealnym pełniącym również funkcję kompleksowej bazy obsługi ruchu turystycznego, który wpłynie na rozwój gospodarczy Przemyśla w oparciu o przemysł turystyczny i spowoduje rozwój branży hotelarskiej, gastronomicznej oraz usługowej.

 

Centrum Dowodzenia - Twierdza Przemyśl od zewnątrz

Przedsięwzięcie Centrum Dowodzenia - Twierdza Przemyśl (część inwestycyjna) jest elementem projektu: "Razem Zmieniamy Przemyśl"  finansowane ze środków zewnętrznych, w 85% pochodzących z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa w ramach programu Rozwój Lokalny.

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 19-09-2023 13:17 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 19-09-2023 13:49