Nagrodzono laureatów I edycji przedsięwzięcia – Przemyśl jest PRZE!dsiębiorczy.

Zakończyła się pierwsza edycja zajęć dodatkowych dla uczniów realizowanych w ramach projektu pn. „Razem Zmieniamy Przemyśl” i przedsięwzięcia pn. „Przemyśl jest PRZE!dsiębiorczy”. 14 marca br. Wojciech Bakun Prezydent Miasta Przemyśla wręczył nagrody laureatom, uczniom przemyskich szkół, którzy najlepiej poprowadzili swoje wirtualne firmy. Do udziału w pierwszej edycji zgłosiło się łącznie blisko 320 graczy, uczniów siedmiu przemyskich szkół ponadpodstawowych. Przez ostatnie 5 miesięcy od września do stycznia uczyli się oni prowadzić własną firmę z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzie pn. Branżowe Symulacje Biznesowe. W spotkaniu uczestniczyli również Beata Bielecka Koordynator projektu Razem Zmieniamy Przemyśl, Renata Kochanowicz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz Rafał Porada koordynator tego przedsięwzięcia.

Logotypy informacyjne funduszy EOG

PRZEdsiębiorczy_1.jpeg

Branżowe Symulacje Biznesowe to narzędzie przeznaczone do nauki biznesu i zarządzania. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem doświadczając biznesu m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalają ceny. Branżowe Symulacje Biznesowe – Planowanie biznesu przeznaczone jest do edukacji w zakresie rozwoju przedsiębiorczości w różnych obszarach gospodarczych i branżach. To również nauka zarządzania projektami, a nasi uczniowie korzystając z tego narzędzie wcielili się w rolę projekt menedżerów, którzy byli zmuszeni podejmować realistyczne decyzje związane z prowadzeniem własnej firmy.

- Bardzo dziękuję za udział w tym projekcie, dziękuję za udział opiekunom, nauczycielom, dyrektorom, za to że chcieli przystąpić do projektu i dać szansę młodym ludziom, żeby się wykazali. Mam nadzieję, że ten projekt był dla Was atrakcyjny, że wyciągnęliście z niego coś dla siebie. To nie tylko zabawa, ale prawdziwa symulacja, podczas której musieliście szybko podejmować decyzje, aby ostatecznie osiągnąć sukces - gratulował uczniom Prezydent Wojciech Bakun. 

PRZEdsiębiorczy_2.jpeg

Wśród uczniów przemyskich szkół największym powodzeniem cieszyła się branża turystyczna, w której to uczniowie indywidualnie lub w zespołach zdecydowali się prowadzić biura podróży. Były też prowadzone firmy transportowe, restauracje, salony fryzjerskie, czy fitness cluby – niemniej jednak stanowiły one niewielki odsetek wszystkich założonych w tym czasie podmiotów, a było ich blisko 150. Nad przebiegiem zajęć czuwali nauczyciele przedsiębiorczości, którzy w ramach tego projektu przeszli certyfikowane szkolenie instruktorskie uprawniające do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem wspomnianego, innowacyjnego oprogramowania.

PRZEdsiębiorczy_3.jpeg

Po zamknięciu pierwszej edycji dokonano oceny pracy uczniów biorących udział w zajęciach w oparciu o następujące wskaźniki:

  1. wynik ekonomiczny;
  2. wskaźnik zadowolenia pracowników;
  3. wskaźnik rozwoju firmy;
  4. wskaźnik zadłużenia.

Pozwoliło to na wyłonienie zwycięzców wśród wszystkich siedmiu szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Przemyśla. Nagrodzone zostały najlepsze zespoły lub indywidualni adepci przedsiębiorczości wg. wyniku od miejsca pierwszego do 10. W sumie nagrody otrzymało 22 uczniów.

 

Nagrodzono laureatów I edycji przedsięwzięcia – Przemyśl jest PRZE!dsiębiorczy.

Przedsięwzięcie pn. „Przemyśl jest PRZE!-dsiębiorczy” realizowane jest w ramach projektu pn. „Razem Zmieniamy Przemyśl” finansowane ze środków zewnętrznych, w 85% pochodzących z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa w ramach programu Rozwój Lokalny.

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 14-03-2023 14:28 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 14-03-2023 14:32